موکت اتاق کودک ، ویزگی ها و نکات مهم

موکت اتاق کودک یکی از دغدغه های مهمی است که خانواده ها با آن مواجه هستند. به طور کلی انتخاب کفپوش مناسب برای اتاق کودکان موضوع بسیار مهمی است. در میان انواع کفپوش ها استفاده از موکت بیش تر از سایرین کاربرد دارد. اما باید دقت داشته باشید که انتخاب موکت و فرش اتاق کودک باید بر اساس ویژگی و شرایط مشخصی صورت بگیرد.

  29 آبان 1401

چگونه از موکت بهتر مراقبت کنیم؟

موکت‌ها، به شرطی که در نگه‌داری آن‌ها دقت شود؛ رنگ و بافتی خاص به فضای خانه می‌دهند. برای آن‌که ظاهر موکت همواره خوب به نظر برسد باید آن‌ را تمیز نگه‌داشته، لکه‌ و سوختگی‌هایش را برطرف کرد. لکه‌ باعث منظره نامطلوب و گردوغبار موجب مشکلات تنفسی می‌شود پس تمیز کردن موکت از دو جهت حائز اهمیت است: – حفظ ظاهر خانه – حفظ سلامت افرادی که در آن خانه زندگی می‌کنند.

  29 آبان 1401

از بین بردن لکه های انواع سوختگی

یکی از مشکلات عمده ای که ممکن است در طول زندگی حداقل یک یا چندین بار برای همه ما اتفاق بیافتد ، سوختن موکت یا فرش است. در برخی موارد ممکن است که لکه های ناشی از سوختگی به راحتی برطرف و تمیز نشود و مجبور باشید که کل موکت را تعویض کنید؛ اما در صورتی که لکه سوختگی موکت کم و عمقی نباشد ، حتی با راه حل های خانگی هم می توانید به راحتی آن ها را برطرف کنید. در این مقاله با انواع سوختگی های موکت و روش های از بین بردن این لکه ها آشنا می شویم. با یادگیری و انجام این روش ها از پرداخت هزینه های زیاد برای تعویض موکت یا استفاده از نیروی متخصص بی نیاز خواهید شد.

  29 آبان 1401